Látható rádió a digitális forradalom folytatásáról

PosztmodeM

Tata-tábla, avagy te mutasd meg a nagyinak!

2018. augusztus 31. - Posztmodem

Rengeteg múlik az első kütyün! - vallja Fazekas Barbara, aki elmeséli a 79 éves nagymamája esetét a táblagéppel, amit úgy állítottak be neki unokái, hogy minél egyszerűbben és egyértelműbben használhassa. Az idősebb generációknak készül a GrandPad nevű eszköz Amerikában, amivel hasonló célt tűztek…

Tovább

Milyen lesz a digitális jövő?

4D nyomtatás, agy-számítógép interfész, kvantumszámítógép, neuromorfikus számítástechnika, bioszámítógépek - néhány kiemelés a Digital Future c. összeállításból, amelyet az SAP szakemberei készítettek. Varga Zsigmond, a cég üzletfejlesztési vezetője arról is beszél, hogy ez a jövő miért érdekes…

Tovább

A kivetített billentyűzet

Nem új ötlet az asztallapra kivetített, és mégis működő billentyűzet, de most, hogy egyre több gyártó kínálatában megjelent, megmutatunk egyet működés közben. A Posztkomment rovatunkban szóba kerül az is, hogy egy ilyen eszköz mennyire illik a női táskákba, illetve fontos-e hogy érzékeljük a…

Tovább

"Holografikus" kijelző plexilapokból

Ez a különleges kijelző nagyon hasonló élményt nyújt, mint egy hologram - pedig a működésének lényegét tekintve nem hologramot állít elő. Viszont a térbeliséget a sok rétegben elhelyezett plexilapokon megjelenő ábrák adják, így a hatás igen meggyőző. A Kütyühíradóban a Looking Glass nevű eszközt…

Tovább

Hányféle headset, hányféle valóság?

Sokan még ma is a "mikrofonos fülhallgató" szinonímájaként használják a headset kifejezést, pedig ma már többféle eszköz megnevezéseként használhatjuk. A módosuló kifejezés lényegét igyekszik megfogni a netnyelvész, Bódi Zoltán, aki kitér arra is, hogy a fejre erősíthető, újabb headset eszközök…

Tovább

Nyári játékélmény: Far Cry 5

Az amerikai Montana államba kalauzol ez a játék, aminek képi világába szó szerint, élményvilágába pedig Keleti Arthur által pillanthatunk be. Pár perces bemutatónk fontos jellemzője, hogy közérthető, így nem csupán a gamerek elvarázsolt (és főleg időmilliomos) csoportja számára értelmezhető. A…

Tovább

Mennyi minden kerül elő egy folyómederből?!

Nem csak sok, de egészen meglepően régi, akár több ezer éves tárgyak is felszínre kerülnek! Amszterdam városában egy folyómeder szakaszt tisztítottak meg és több ezer régi tárgy került elő a közeli, a távolabbi és még távolabbi korokból. A tárgyakat a derék hollandok rendszerezték, azonosították,…

Tovább

A nem létező arc és még három arc (Jön az ITBN '18)

Az Informatikai Biztonság Napja c. rendezvény szervezői érdekes képi ötlettel álltak elő idén: a korábbi évek látogatóinak fotóiból előállítottak egy olyan arcot, ami az összes arc "átlagolásával" keletkezett. Keleti Arthur főszervező néhány további - immár valódi arc bemutatásával - felvillant…

Tovább

Az informatikushiány lehetőség Magyarországnak

Hazánkban jelenleg több tízezer informatikusnak lehetne munkát adni, de nincs elég informatikus - főleg azért, mert a cégek toborzási és megtartó módszerei idejétmúltak. Fazekas Barbarától, az IVSZ digitális munkaerő- és oktatási csoportvezetőjétől azt is megtudtuk, hogy 5-10 éves munkaerőpiaci…

Tovább

Okosóra vakoknak: nekünk is kell!

Nem csak ígéretes a Dot Watch nevű okosóra kezdeményezés, hanem a kitapintható Braille-írást alkalmazó karóra jól is néz ki! A beszélgetés közben megnézhető ez a működő Dot Watch óra és az asztaltársaság közben megtárgyalta, hogy a látó emberek számára is fontos tudás lehetne a Braille-írás, sőt a…

Tovább
süti beállítások módosítása