Látható rádió a digitális forradalom folytatásáról

PosztmodeM

Elindultunk a Clubhouse-on! Gyertek, korai használók!

Az első műsorunk vendége egy marskutató hölgy volt

2021. március 28. - Posztmodem

Március 9-én számoltunk be a Clubhouse felpezsdüléséről, és két héttel később már mi magunk is jelentkeztünk ezen az új közösségi platformon élő adással. Ez gyors indulás volt! Érthetően, hiszen a PosztmodeM műsor elevenjébe vág, hogy ilyen csatornán jelen legyen, akkor is, ha jelenleg csak iPhone…

Tovább

A Naprendszer legfantasztikusabb robotjai

A maga két és fél milliárd dolláros árával minden idők egyik legdrágább tudományos műszeregyüttesét üdvözölhetjük a Marson nemrég landolt Perseverance-ben, amely sok szempontból világelső. Például ez az első rover, amely egy mini helikoptert (Ingenuity) is magával vitt. A repülő eszközt a napokban…

Tovább

Indul a „házi” kvantumszámítógépek kora

Tegyük egy kicsit megfoghatóbbá a kvantumszámítógépek témáját! Először is: a lézerfény, az elektronmikroszkóp, a félvezetők (tehát lényegében minden jelenlegi elektronikai eszközünk) annak köszönheti a létét, hogy a modern technológia átültette a gyakorlatba a kvantumfizika felismeréseit. Ebbe a…

Tovább

A saját számítógép ígérete: 40 éves a ZX81

A csodálatos '80-as évek egyik legjobb fejezete az a sikersztori sorozat, ami a számítógép (lásd még: mikroszámítógép, házi számítógép, iskolai számítógép) tömeges elterjedését jellemezte az évtized elejétől kezdődően. Egyre több családnál jelent meg a lakásban valamilyen számítógép. E sorok…

Tovább

Miért sikeres a Clubhouse?

Azért a tömegkommunikáció világa időnként képes meglepetéseket okozni. Évtizedek óta sulykolják a tévések, hogy csak a televízió az igazán tömeges média – ennek ellenére a rádió töretlenül népszerű platform Magyarországon is. Sőt, tizensok év után idehaza is érzékelhető valami igényféleség a rádiós…

Tovább

Űrtech-sztorik IV.: Greta Thunberg és a Marsra költözés

Közeleg az igazi űrturizmus korszaka! De azért bennünket is meglepett, hogy éppen a svéd klímaaktivista készít a marsturizmushoz reklámot... Egyelőre persze a nagyon gazdag és nagyon bátor űrturisták kalandja ez sok pénzért - de az ismert svéd klímavédő aktivista, a még idén is csak 18 éves Greta…

Tovább

Űrtech-sztorik III.: A magyar Puli Space 225 ezer dolláros díja

Mondhatjuk, hogy szimatot fogott az űrkutyus, mivel a magyar Puli Space Technologies elindult a NASA műszerfejlesztési pályázatán és nyert!   Legutóbbi, magyar és nemzetközi űrtechnológiákkal foglalkozó különkiadásunk világszinten is legsikeresebb magyar vendége Pacher Tibor, a Puli Space…

Tovább

Űrtech-sztorik II.: Terraformálás magyar módra

Különös módon sikerült műsorunk szakértő vendégét megismerni. Szerkesztőnk, Réz Betyár Gábor egy közösségi oldalon figyelt fel a Genesis Sustainable Future Ltd. marsi terraformálásról szóló posztjára, ám mivel nem nagyon hitt a dologban, savanyúan odaszúrt egy cinikus megjegyzést ("a Marson a…

Tovább
süti beállítások módosítása